נושאים

calend
שו"ת לשבוש"ים 31 באוקטובר 2013 | שו"ת לשבוש"ים

שאלות רלוונטיות עבור שבו"שים

  

אני מעוניין להגיע לישיבה אבל איך אדע למי לפנות כשאני מגיע?

בעניין הזה, אין מה לדאוג! בישיבה קיים צוות אחראי שבו"שים גדול ומסור שידע למצוא אותך מיד עם כניסתך לבית המדרש. מלבד זאת זו ההזדמנות שלנו כישיבה לקיים את מצוות הכנסת אורחים ולכן אתה יכול להיות בטוח שכלל התלמידים יאירו לך פנים מיד כשתגיע לישיבה.
 

איפה ישנים ואוכלים כשמגיעים לשבו"ש?

בדיוק כמו בלימוד בבית המדרש, גם כאן אתה מצטרף למשפחת הישיבה. השינה היא יחד עם תלמידי הישיבה בחדרים שלהם והארוחות הם יחד עם כולם בחדר האוכל. אנו מעוניינים שבמהלך השבו"ש תוכל לפגוש את הישיבה מכל הכיוונים ולכן חשוב לנו לשלב אותך לא רק בבית המדרש ובלימוד אלא גם בחיים החברתיים של  הישיבה.
אחראי השבו"שים כבר ידאגו לארגן לכם מיטה נוחה ואם תצטרכו גם מצעים (מומלץ להביא מהבית…)
 

מה זה בדיוק אומר מבחן? חשבתי שישיבה היא כבר לא כמו בתיכון

מטרת המבחן איננה בהכרח לבחון את הידע אלא להתרשם מהאופן שבו אתה ניגש ללימוד הסוגיה, את היכולת להעלות סברות ומחשבות בנושא הסוגיה ואת מידת המוטיבציה שלך . משום כך, לא תמיד המבחן יהיה בהכרח על סוגיה שלמדת בתיכון או בישיבה התיכונית ובנוסף מדובר בלימוד של סוגיה בעיון, דבר שלרוב לא נפגשים איתו עד ההגעה לישיבה.
מהמבחן אנו יכולים ללמוד על מידת ההתאמה שלך לר"מים השונים לקראת השיבוצים לשנת הלימודים הבאה.
 

בישיבה לומדים כל היום או שעושים גם דברים אחרים?

לישיבה מגיעים מי שמעוניינים לעמול בתורה ולהכיר אותה על חלקיה וגווניה השונים. אולם, כמובן שלכל אחד ישנם תחומי עניין נוספים שהטיפוח שלהם יכול להעשיר גם את ההתפתחות הרוחנית והתורנית. הפסקות הצהריים מיועדות למטרה זו (חוץ מלמנוחה…). תלמידים רבים בישיבה עוסקים באומנות ויצירה, נגינה ולמידה ומקדישים את מסגרת הזמן הזו לפיתוח כישרונותיהם.
בנוסף, אתה מוזמן להצטרף למשחקי הכדורסל וכדורגל בימי שישי ומוצאי שבת.
 
שאלות נוספות ניתן לשלוח למערכת Otnielshvosh@gmail.com   ונשתדל להשיב בהקדם.
יעניין אותך גם