שבו״שים

שבו״שים

שמיניסט יקר!

הצומת שבה אתה עומד עכשיו הינה חשובה ומשמעותית. תקופת התיכון עומדת להסתיים ואתה מוצא את עצמך עומד בפני החלטה כבדת משקל בנוגע למקום שבו תרצה לעמול בתורה, להתפתח כעובד ה' ולהצמיח את ידיעותיך וכוחותיך הפנימיים.

אנו בישיבת עתניאל סבורים כי הדרך להגיע לדברים הללו עוברת דרך לימוד תורה המחובר לשושלת הלימוד בדורות הקודמים יחד עם רצון לגלות את דבר ה' המתגלה בכל תקופה ובכל יום. הלימוד, כמו העבודה הפנימית, צריכים להיעשות בענווה, הקשבה ודיון פתוח ותוך כמיהה אינסופית לבירור האמת.

כחלק מכך רואה הישיבה חשיבות מרובה ביצירת תורה הקשובה לחיים ולמציאות העכשווית ורואה כדבר של לכתחילה את השילוב של חיי התורה עם חיי המעשה בכלל ובשירות הצבאי בפרט.

חשוב לציין כי הישיבה הינה ישיבת הסדר ודחיית הגיוס מול הצבא הינה של הסדר.

למאמרו של הרב רא"ם על דרכה של הישיבה

למאמרו של הרב אמנון דוקוב על חשיבות מסלול ההסדר

 

בראשות הישיבה עומדים הרב בני קלמנזון והרב רא"ם הכהן.

אליהם מצטרף צוות רמי"ם ומלמדים רחב המשקף את הגוונים השונים של בית המדרש.

 אנו מזמינים אותך לבוא ולהיפגש באופן ישיר עם תורתה של הישיבה ועם דרכו של בית המדרש.

 

כמה מילים בנוגע לשבוע הישיבה

אנו רואים בשבוע הישיבה הזדמנות כפולה – מחד, שלך כתלמיד להכיר את הישיבה ומאידך שלנו כישיבה להכיר אותך.

 

מה עושים בשבוע ישיבה

שבוע ישיבה הוא ההזדמנות שלך לטעום מדרכו של בית המדרש שלנו ולהתרשם מאופייה של הישיבה. אנו מאמינים שככל ששבוע הישיבה מלא יותר בתוכן ובלימוד כך תפיק ממנו יותר ותיטיב להכיר את הישיבה.

משום כך, אנו משתדלים לשלב את המגיעים לשבו"ש במסגרות הלימוד השונות של הישיבה: הן בהשתלבות בלימודי העיון, המהווים נדבך מרכזי בסדרי הלימוד בישיבה והן בכניסה למגוון השיעורים הרחב המועברים על ידי ראשי הישיבה, רבניה ודמויות נוספות.

לשו"ת שבושי"ם לקראת ההגעה לישיבה

בנוסף, בכדי לאפשר היכרות אישית יותר ומפגש 'בלתי אמצעי' אנו מקפידים לקיים שיעורים המיועדים לשבו"שים בלבד עם ראשי הישיבה, רבניה, אברכים ותלמידים בוגרים נוספים.

בכדי שניתן יהיה להשתלב בכל התכניות הללו, המבקש להצטרף לישיבה נדרש לשהות בישיבה כיומיים לכל הפחות. לדעתנו, זהו פרק הזמן המינימלי המאפשר מפגש עם סדר היום הישיבתי ועם מסגרות הלימוד.

כמו כן, אנו ממליצים שלא להסתפק בהגעה לישיבה רק לסופי שבוע (שישי-שבת). לשבת בישיבה יש אווירה וברכה מיוחדת, אך היא אינה תחליף לימי הלימוד של אמצע השבוע.

 

תהליך הקבלה לישיבה

כאמור, שבוע הישיבה הוא גם הזדמנות עבורנו להכיר אותך היכרות ראשונית. מטרת ההיכרות היא בראש ובראשונה לברר את מידת ההתאמה של הישיבה לרצונותיך ושאיפותיך ושנית לאפשר לנו לנסות וליצור את ההתאמה האופטימלית שלך למסגרות הישיבה השונות דוגמת הר"ם והחברותות המתאימים להמשך הדרך.

תהליך הקבלה מורכב משני חלקים: ראיון אישי ומבחן על סוגיה בעיון.

כפי שפתחנו, ההחלטה שאתה עומד בפניה בנוגע לבחירת הישיבה שבה תרצה לעמול בתורה היא אכן החלטה כבדת משקל. נשמח מאוד לשמוע וללוות אותך בבחירה החשובה הזאת.

המבקש לבוא לשבוע ישיבה מוזמן לפנות ישירות לרב אייל אלפיה: 052-5024955,

לרב אמנון דוקוב: 0503225203

או לאמי מרון אחראי השבו"שים: 054-661-3615

טופס הרשמה