שבו״שים

שבו״שים

שמיניסט יקר!

הצומת שבה אתה עומד עכשיו הינה חשובה ומשמעותית. תקופת התיכון עומדת להסתיים ואתה מוצא את עצמך עומד בפני החלטה כבדת משקל בנוגע למקום שבו תרצה לעמול בתורה, להתפתח כעובד ה' ולהצמיח את ידיעותיך וכוחותיך הפנימיים.

אנו בישיבת עתניאל סבורים כי הדרך להגיע לדברים הללו עוברת דרך לימוד תורה המחובר לשושלת הלימוד בדורות הקודמים יחד עם רצון לגלות את דבר ה' המתגלה בכל תקופה ובכל יום. הלימוד, כמו העבודה הפנימית, צריכים להיעשות בענווה, הקשבה ודיון פתוח ותוך כמיהה אינסופית לבירור האמת.

כחלק מכך רואה הישיבה חשיבות מרובה ביצירת תורה הקשובה לחיים ולמציאות העכשווית ורואה כדבר של לכתחילה את השילוב של חיי התורה עם חיי המעשה בכלל ובשירות הצבאי בפרט.

חשוב לציין כי הישיבה הינה ישיבת הסדר ודחיית הגיוס מול הצבא הינה של הסדר.

למאמרו של ראש הישיבה הרב רא"ם הכהן על דרכה של הישיבה

למאמרו של הרב אמנון דוקוב על חשיבות מסלול ההסדר

בראשות הישיבה עומדים הרב בני קלמנזון והרב רא"ם הכהן.
אליהם מצטרף צוות רמי"ם ומלמדים רחב המשקף את הגוונים השונים של בית המדרש.

אנו מזמינים אותך לבוא ולהיפגש באופן ישיר עם תורתה של הישיבה ועם דרכו של בית המדרש.

 

השבו"ש המקוון

אנו רואים בשבוע הישיבה הזדמנות כפולה – מחד, שלך כתלמיד להכיר את הישיבה ומאידך שלנו כישיבה להכיר אותך.
המציאות הנוכחית של סגירת בית המדרש בעקבות מגפת הקורונה, מהווה אתגר מבחינת קיום השבו"ש ולצערנו גם לא מאפשרת לחוות את האווירה המיוחדת של הישיבה.
למרות זאת ננסה לקיים שבו"ש כמה שיותר דומה לשבו"ש פיזי בישיבה.

מה עושים בשבוע ישיבה

שבוע ישיבה הוא ההזדמנות שלך לטעום מדרכו של בית המדרש שלנו ולהתרשם מאופייה של הישיבה. אנו מאמינים שככל ששבוע הישיבה מלא יותר בתוכן ובלימוד כך תפיק ממנו יותר ותיטיב להכיר את הישיבה.

משום כך, אנו משתדלים לשלב את בשבו"ש מסגרות לימוד שונות המתקיימות בישיבה: הן בהשתלבות בלימודי העיון, המהווים נדבך מרכזי בסדרי הלימוד בישיבה והן בכניסה למגוון השיעורים הרחב המועברים על ידי ראשי הישיבה, רבניה ודמויות נוספות.

בכדי שניתן יהיה להשתלב בכל התכניות הללו, בנינו תוכנית מקוונת לשבו"ש שיימשך יומיים. לדעתנו, זהו פרק הזמן המינימלי המאפשר מפגש עם סדר היום הישיבתי ועם מסגרות הלימוד.

בשלב ראשון פתחנו שלושה מחזורים אפשריים לשבו"ש:
מחזור ראשון: ב'-ג' אייר
מחזור שני: ט'-י' אייר
מחזור שלישי: י"ב-י"ג אייר

לאחר שתירשם (פה בתחתית העמוד) לאחד מן המחזורים, אחראי שבושי"ם של הישיבה יצור איתך קשר לשיחת פתיחה ועדכון על הלו"ז המדויק של השבו"ש.

איך יעבוד השבוש המקוון:

עיון: במהלך ימי השבו"ש תצטרף ללימוד עם אחד מרבני הישיבה בסוגיה בעיון. הלימוד יתבצע בהכוונת הר"ם דרך קבוצות ווטסאפ, שם ישלחו דפי מקורות וקישורים לשיעורים המקוונים. אנו מצפים להשתתפות פעילה בלימוד.

מחשבה: במהלך השבו"ש תקבל מאחראי השבושי"ם קישורים לשיעורים במחשבה/תנ"ך המתקיימים באותו הזמן בישיבה ותוכל להשתתף בשיעור יחד עם תלמידי הישיבה. בנוסף נשדך לך חברותא עם אחד מתלמידי הישיבה ללימוד משותף.

תהליך הקבלה לישיבה

כאמור, שבוע הישיבה הוא גם הזדמנות עבורנו להכיר אותך היכרות ראשונית. מטרת ההיכרות היא בראש ובראשונה לברר את מידת ההתאמה של הישיבה לרצונותיך ושאיפותיך ושנית לאפשר לנו לנסות וליצור את ההתאמה האופטימלית שלך למסגרות הישיבה השונות דוגמת הר"ם והחברותות המתאימים להמשך הדרך.

תהליך הקבלה מורכב משני חלקים: ראיון אישי והשתתפות בתכנית הלימוד על סוגיה בעיון.

כפי שפתחנו, ההחלטה שאתה עומד בפניה בנוגע לבחירת הישיבה שבה תרצה לעמול בתורה היא אכן החלטה כבדת משקל. נשמח מאוד לשמוע וללוות אותך בבחירה החשובה הזאת.

לשאלות ופרטים נוספים ניתן לפנות ישירות לרב אייל אלפיה: 052-5024955,
לרב אמנון דוקוב: 0503225203
או לאמי מרון אחראי השבו"שים: 054-661-3615

טופס הרשמה