שבו״שים

שבו״שים

ימים אלה הם מורכבים, בכל העולם וגם אצלנו. רבים ממעגלי החיים שאנו מורגלים בהם עצרו מלכת, ומחייבים אותנו להיערכות מחודשת. גם תהליך החיפוש והבדיקה לקראת השנה הבאה, ובתוכו האפשרות לערוך שבועות ישיבה, במטרה למצוא את מקום הלימודים המתאים, אינו יכול להתקיים כסידרו.

למרות הסגירה הפיזית הזמנית, בית המדרש של ישיבת עתניאל ממשיך לפעול בנפח לימודים מלא באופן מקוון, עד שמדינת ישראל תאפשר את החזרה המלאה לשגרה. למרות שתנאים אלו לא מאפשרים לחוות את מלוא האווירה המיוחדת של הישיבה, אנו מזמינים אתכם לעשות שבו"ש מקוון שיאפשר לכם לפגוש את תורתה ודרכה של הישיבה.

נשתדל לקרב את השבו"ש המקוון ככל הניתן לשבו"ש הפיזי, על ידי השתלבות במסגרות הלימוד השונות המתקיימות בישיבה: החל בהשתלבות בלימוד העיון, המהווה נדבך מרכזי בסדרי הלימוד בישיבה, והמשך בכניסה למגוון השיעורים הרחב המועברים על ידי צוות הישיבה.

בכדי שניתן יהיה להשתלב בכל התוכניות הללו, בנינו תכנית מקוונת למסגרת שבו"ש בת יומיים. לדעתנו, זהו פרק הזמן המינימלי המאפשר מפגש עם סדר היום הישיבתי ועם מסגרות הלימוד.

התאריכים הבאים לשבו"ש מקוון:
י"ב – י"ג אייר
י"ט – כ' אייר

לאחר שאתה, המעוניין בשבו"ש, תירשם (פה בתחתית העמוד) לאחד מן המחזורים, אחראי שבושי"ם של הישיבה יצור איתך קשר לשיחת פתיחה ועדכון על הלו"ז המדויק של השבו"ש.

כיצד יעבוד השבו"ש המקוון:

עיון: במהלך ימי השבו"ש תצטרף ללימוד עם אחד מרבני הישיבה בסוגיה בעיון. הלימוד יתבצע בהכוונת הר"ם דרך קבוצות ווטסאפ, לשם ישלחו דפי מקורות וקישורים לשיעורים המקוונים. אנו מצפים להשתתפות פעילה בלימוד.

מחשבה: במהלך השבו"ש תקבל מאחראי השבושי"ם קישורים לשיעורים במחשבה/תנ"ך המתקיימים באותו הזמן בישיבה ותוכל להשתתף בשיעור יחד עם תלמידי הישיבה. בנוסף נשדך לך חברותא עם אחד מתלמידי הישיבה ללימוד משותף.

תהליך הקבלה לישיבה

שבוע הישיבה הוא גם הזדמנות עבורנו להכיר אותך היכרות ראשונית. מטרת ההיכרות היא בראש ובראשונה לברר את מידת ההתאמה של הישיבה לרצונותיך ושאיפותיך ובנוסף לאפשר לנו לנסות וליצור את ההתאמה האופטימלית שלך למסגרות הישיבה השונות דוגמת הר"ם והחברותות המתאימים להמשך הדרך.

תהליך הקבלה מורכב משני חלקים: ראיון אישי והשתתפות בתכנית הלימוד של סוגיה בעיון.

ההחלטה שאתה עומד בפניה בנוגע לבחירת הישיבה שבה תרצה לעמול בתורה היא אכן החלטה כבדת משקל. נשמח מאוד לשמוע וללוות אותך בבחירה החשובה הזאת.

לשאלות ופרטים נוספים ניתן לפנות ישירות 
לרב אייל אלפיה: 052-5024955,
לרב אמנון דוקוב: 0503225203
או לאמי מרון אחראי השבו"שים: 054-661-3615

טופס הרשמה